Inlägg publicerade under kategorin VIDELIGAN
Tack alla som var med på lördagens tävling! Det blev en trevlig tävling ochvädret var på vår sida (hyfsat iallafall)
STORT tack till alla er som ställde upp som funktionärer i stort och i smått!! Utan er hade jag inte kunnat genomföra denna tävling
Och förstås stort tack alla sponsorer!!!! :-)
Dogmania www.dogmania.se
Csigora www.csigora.com
Växjö Kommun www.vaxjo.se
SÖDRA www.sodra.com/sv
Tigerhund www.tigerhund.se
Stall Hillock www.stallhillock.se
Klassfoder i Sundsvall AB http://www.klassfoder.se/
Helen Jonsson http://www.anima-art.com/
Ateljé Vidagård http://www.ateljevidagard.com/se
Hundlyx
Måste även passa på att tacka mannen som passade barnen hela dagen och som fixade grill och att det fanns lunch till hungrig domare och mig och de funktionärer som höll sig framme :-) Han tog även hand om mig på kvällen när jag ver helt slut efter dagen! Sällan har jag varit så trött!!!
Och så till resultaten
Agilityklass small: Lopp 1 Lopp 2
1:a Gunvor med Wilma 0 fel 51,8 s 10 fel 65,9 s
2:a Therese med Isa 10 fel 44,1 s disk
Pia med Mingla disk
Hoppklass small:
1:a Therese med Isa 0 fel 41,3 s 10 fel 41,9 s
2:a Pia med Mingla 5 fel 66,0 s 0 fel 47,5 s
3:a Gunvor med Alice Disk 5 fel 46,2 s
4:a Gunvor med Wilma 5 fel 49,3 Disk
Gabriella med Harry Disk Disk
BÄST SAMMANLAGT SMALL: Gunvor med Wilma 5 fel 101,1 s
Agilityklass medium
1:a Susanne och Dixi Disk 0 fel 31,7 s
2:a Susanne med Lizzie 0 fel 37,2 s Disk
3:a Linda med Egon 10 fel 41,3 s 0 fel 37,3 s
4:a Agneta med Ricco 5 fel 39,9 s Disk
5:a Carin och Millie 10 fel 50,0 s 5 fel 45,3 s
6:a Rebecca med Snobben 10 fel 39,8 s
Madelene med Oliver Disk
Christian och Izzie Disk
Erika med Wille Disk Disk
Hoppklass medium:
1:a Linda med Egon 0 fel 31,2 s Disk
2:a Madelene med Oliver 0 fel 36,4 s 0 fel 33,1 s
3:a Agneta med Ricco Disk 5 fel 30,8 s
4:a Rebecca med Snobben 10 fel 36,3 s 10 fel 35,5 s
Ida och Dixie Disk Disk
Christian och Izzie Disk
Erika och Wille Disk
Linnea och Lizzie Disk Disk
Carin med Mollie Disk Disk
BÄSTA SAMMANLAGDA RESULTAT: Linda med Egon 0 fel 68,5 s
Agilityklass Large
1:a Anna med Tingeling 10 fel 52,3 s 0 fel 35,6 s
2:a Åsa med Aston 0 fel 42,3 s 10 fel 41,0 s
3:a Sanna med Yaris disk 10 fel 38,3 s
4:a Els med Aska disk 10 fel 75,1 s
Josse med Kelly disk disk
Margareta med Tango disk
Henric med Ascii disk disk
Stephanie med Lucky disk disk
Kristina med Atlas disk disk
Hoppklass Large:
1:a Sanna med Yaris 10 fel 30,0 s 0 fel 30,3 s
2:a Stephanie Lucky 0 fel 36,2 s 0 fel 37,0 s
3:a Åsa me Aston 0 fel 44,0 s 10 fel 42,9 s
4:a Els med Aska 5 fel 51,7 s 5 fel 43,1 s
Emelia med Tingeling Disk Disk
Christian med Haze Disk
Henric med Ascii Disk Disk
Josse med Kelly Disk Disk
Anna-Karin med Tassa Disk Disk
Kristna med Atlas Disk
BÄSTA SAMMANLAGDA EKIPAGE: Åsa med Aston 0 fel 86,3 s
Blåbärsklass small
1:a Maria med Tyson Disk 0 fel 21,2 s
2:a Stephanie med Jinx Disk 0 fel 22,0 s
3:a Camilla med Raker 0 fel 23,9 s 5 fel 23,8 s
4:a Gabriella med Harry 5 fel 46,1 s 0 fel 36,1 s
5:a Johanna med Chubby 10 fel 25,4 s 5 fel 24,4 s
6:a Lena med Isa Disk 5 fel 28,2
Pia med Vilde Disk Disk
Blåbärsklass medium
1:a Christian med Izzie 0 fel 21,3 s
2:a Linnea med Lizzie 10 fel 26,0 s
3:a Petra med Sookie 10 fel 27,1 s Disk
Anna med Trolla Disk Disk
Agneta med Tuva Disk Disk
Ida med Dixie Disk
Smilla med Dixie Disk
Blåbärsklass Large
1:a Anna-Karin med Tassa 0 fel 20,3 s 0 fel 18,3 s
2:A Johanna med Svea 5 fel 21,4 s Disk
3:a Josse med Kelly 5 fel 27,3 s Disk
4:a Margareta med Tango 5 fel 28,2 s 5 fel 30,4 s
Emelia med Tingeling Disk Disk
Christian med Haze Disk
Anders med Nizmo Disk Disk
Återigen TACK ALLA för en TOPPENDAG!!!!
Planerna är nu att göra om detta i vår! :-D'
Välkomna tillbaka!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
||||
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
|||
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 | |||
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
|||
28 |
29 |
30 |
31 |
||||||
|